Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou. Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu. Více informací

Koncern Hamé

Generální ředitelství Hamé - Kunovice

Společnost Orkla Foods Česko a Slovensko je přední českou potravinářskou firmou, zabývající se výrobou trvanlivých, chlazených i zmrazených potravin.

V současnosti má Orkla Foods Česko a Slovensko ve svém portfoliu na 1700 různých druhů produktů, patří k nim kečupy, , koření, paštiky, masové konzervy, hotová jídla, zeleninové výrobky, ovocné směsi, džemy, kompoty, kojenecká strava, majonézy, tatarky, dressingy, omáčky, bagety, sendviče, sirupy a mnoho dalších druhů potravin.

Hamé svůj výrobní program průběžně rozšiřuje v souladu s požadavky moderního způsobu stravování. V současnosti patří k největším českým i středoevropským producentům potravin. Společnost Hamé má 10 výrobních závodů v České republice a  v zahraničí, zaměstnává zhruba 2 400 pracovníků.

Na českém trhu Hamé nabízí své výrobky pod obchodními značkami Hamé, Otma, Znojmia, Veselá Pastýřka, Májka, Apetit, Simply Fresh, Hamánek, Hamé Life Style, Dione a Vasco da Gama.

Hamé nepůsobí jen na území České a Slovenské republiky, její výrobky již řadu let úspěšně dobývají i zahraniční teritoria. Podíl exportu Hamé činí v současnosti cca 50 % z celkových tržeb. Na klíčových trzích – na Slovensku, v Rusku, Maďarsku a na Ukrajině – zřídilo Hamé své dceřiné společnosti. Výrobky Hamé je dnes možné zakoupit ve více než 40 zemích světa na pěti kontinentech, mezi něž patří kromě výše uvedených také Německo, Rakousko, Belgie, Polsko, Austrálie, Čína, Maroko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko či Kazachstán, ale také v Libye, USA, Velké Británie, Izrael nebo Vietnam.

V sortimentu Hamé nalezne svůj výrobek každý, kdo vyhledává kvalitu od renomovaného výrobce, tradiční i nové chutě a absolutní zdravotní nezávadnost potravin za příznivé ceny.

Tržby Hamé v posledních letech stabilně rostou, v roce 2017 překročily hranici 5 miliard korun.

Od roku 2016 je Hamé součástí norské skupiny Orkla. V roce 2018 bylo rozhodnuto, že dojde k postupné integraci Hamé se sesterskou společností Vitana a že vznikne nová silná potravinářská společnost Orkla Foods Česko a Slovensko.