Reakce Hamé na nepravdivé zprávy - srovnání výrobku pro český a rakouský trh

Reagujeme tímto na lživé zprávy, které již přes rok různými kanály  putují po České republice a které nepravdivě srovnávají dvě masové konzervy Hamé údajně zakoupené v Česku a v Rakousku, konkrétně Vepřové ve vlastní šťávě z řady Vynikající kvalita a Mährisches zartes Schweinefleisch. Je to pěkný příklad, jak jedna fotka dokáže výrazně opticky klamat a jak je všechno jinak, než se na první pohled zdá.

Především je absolutní lež  tvrzení, že Hamé produktu pro český trh dává nekvalitní maso, které „zůstane“ po výrobě produktu pro rakouský trh.  Na snímku, který koluje po sociálních sítích, jsou dva odlišné výrobky, ten český má mimochodem o třetinu více masa než výrobek pro rakouský trh. Produkt pro český trh Vepřové ve vlastní šťávě obsahuje 90 % masa (konkrétně vepřové pleci), přičemž se jedná o náš prémiový výrobek, za nímž si určitě stojíme. Má koneckonců i známé ocenění kvality českého výrobku Klasa. Naproti tomu produkt Moravské jemné vepřové maso, který vyrábíme pro rakouské odběratele a za nímž si rovněž stojíme, obsahuje 60 % masa. Oba výrobky vypadají při rozkrojení jinak, jelikož jsou zpracované jinou technologií a skutečně se jedná o dva odlišné produkty. Vepřové ve vlastní šťávě je zpracované na větší kousky.

Tyto údaje oficiálně potvrdili také odborníci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kteří v  laboratorním rozboru a také hodnocení chuti oba výrobky srovnávali.

Hamé stejně označené výrobky vyrábí se stejnými recepturami pro všechny trhy, neexistuje rozdílná kvalita pro „západ“ a východ“,  nehledě na to, že by to pro naši firmu nebylo ani logisticky a výrobně výhodné.

Zároveň si dovolujeme upozornit, že za maloobchodní cenu výrobku rozhodně  neodpovídá výrobce, nýbrž prodejce, který si ji sám stanovuje. Legislativa nám ani neumožňuje ceny ovlivňovat.

Mimochodem,  nyní jsme aktuálně získali od Potravinářské komory slavnostní certifikát, že naše dotyčné Vepřové ve vlastní šťávě vyrábíme dle české cechovní normy.

Na tuto lživou zprávu upozorňuje i známý web hoax.cz na http://www.hoax.cz/hoax/srovnani-odlisnych-konzerv-od-hame---kveten-2016/

Věříme, že jsme dostatečně vysvětlili celou záležitost a doložili, že jde o nesmyslné obvinění Hamé jakožto tradičního českého výrobce. Vyzýváme všechny spotřebitele, aby se nenechali zmást tímto hoaxem a sdíleli s námi správné informace ve svém okolí. Dokládáme vše na etiketách obou výrobků: